Product Code: 39120308
| Name | ARX F150-230/065F4YSG -200 |
| Component size | 150-230 |
| Nominal diameter impeller | 200mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | Ex db IIB |
| Rated motor power P2 | 6.5kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Weight | 136 kg |
| Material number | 39120308 |









