Product Code: 46002441
| Name | MovitecV 015/03-C4F13ES132B6VW |
| Design concept | V |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 3PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 5.5kW |
| Shaft seal code | Code 13 |
| Pumpspeed | 3500 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Without |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 95.422 kg |
| Material number | 46002441 |








