Product Code: 05271611
| Name | MovitecV F015/02-C1D53ES080C7CW- |
| Design concept | V |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 2PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Shaft seal code | Code 53 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE2 (High efficiency) |
| Weight | 36.17 kg |
| Material number | 05271611 |










