Product Code: 05271740
| Name | MovitecVCF015/01-C1V51ES080C8CW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 1PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | 4PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE2 (High efficiency) |
| Weight | 39.15 kg |
| Material number | 05271740 |








