Product Code: 48018540
| Name | MovitecVS 015/08-C4R14EE132B5WW |
| Design concept | VS |
| Component size | 15 |
| No.of stages, single-entry | 8PC |
| No.of reduced stages | 0PC |
| Rated motor power P2 | 7.5kW |
| Shaft seal code | Code 14 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | 2PC |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | Connection (PDrv2) |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 101.898 kg |
| Material number | 48018540 |








