Product Code: 05272349
| Name | MovitecVSF025/10-B1P56ES100B7UW- |
| Design concept | VS |
| Component size | 25 |
| No.of stages, single-entry | 10PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 2.2kW |
| Shaft seal code | Code 56 |
| Pumpspeed | 1450 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 85.518 kg |
| Material number | 05272349 |








