Product Code: 05272719
| Name | MovitecVCF040/07-B1V51ES132H8UW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 40 |
| No.of stages, single-entry | 7PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 5.5kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 1750 |
| Rated frequency | 60Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Weight | 143.958 kg |
| Material number | 05272719 |







