Product Code: 48021649
| Name | MovitecVC 060/05-B1V51E2180C5XW- |
| Design concept | VC |
| Component size | 60 |
| No.of stages, single-entry | 5PC |
| No.of reduced stages | 2PC |
| Rated motor power P2 | 22kW |
| Shaft seal code | Code 51 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Weight | 294.312 kg |
| Material number | 48021649 |









