Product Code: 48021389
| Name | MovitecV 006/12-B4G54E2100A5XW- |
| Design concept | V |
| Component size | 6 |
| No.of stages, single-entry | 12PC |
| No.of reduced stages | None |
| Rated motor power P2 | 3kW |
| Shaft seal code | Code 54 |
| Pumpspeed | 2900 |
| Rated frequency | 50Hz |
| No. of motor poles | None |
| Mains voltage | 400V |
| Motor connector plug | None |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Weight | 46.089 kg |
| Material number | 48021389 |








