Product Code: 05120452
| Name | ETN 065-050-125-GGSAA10GSEBA4EHB |
| Component type series | KSB Etanorm [B] |
| Component size | 65-50-125 |
| Design concept | GG |
| Shaft seal code | Code 10 |
| Nominal diameter impeller | 142mm |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 50 |
| Speed control device | Direct drive control |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Rated power Motor | 1.1kW |
| Minimum efficiency index MEI | 0.6 |
| Contained control units | without |
| Weight | 95.52 kg |
| Material number | 05120452 |






