Product Code: 05128178
| Name | ETB 080-065-250-CCSBV11WSFCD4HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 80-65-250 |
| Nominal diameter inlet | DN 80 |
| Nominal diameter outlet | DN 65 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 3kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 109.55 kg |
| Material number | 05128178 |










