Product Code: 05126820
| Name | ETB 065-040-200-GGSBV11WSEBA4HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-40-200 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 40 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 1.1kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 62.07 kg |
| Material number | 05126820 |









