Product Code: 29135554
| Name | AmaDrainer A 507 SE/10 K 20M |
| Mains voltage | 230V |
| Rated frequency | 50Hz |
| Motor current type | Single-phase AC |
| Length power cable | 20m |
| Nominal diameter outlet | G 2 (DN50) |
| Free passage | 10mm |
| Float switch | Yes |
| Design concept | A |
| Weight | 16.7 kg |
| Material number | 29135554 |








