Product Code: 39017143
| Name | AmaPorter F 500 ND |
| Component type series | KSB AmaPorter [A] |
| Component size | 500 |
| Mains voltage | 380V |
| Motor current type | Three-phase current |
| Rated frequency Motor | 60Hz |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Float switch | No |
| Length power cable | 10m |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Motor connector plug | Without |
| Weight | 23 kg |
| Material number | 39017143 |









