Product Code: 39017187
| Name | AmaPorter F 500 SE |
| Component type series | KSB AmaPorter [A] |
| Component size | 500 |
| Mains voltage | 230V |
| Motor current type | Single-phase AC |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Rated motor power P2 | 0.55kW |
| Float switch | Yes |
| Length power cable | 10m |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Motor connector plug | Shockproof plug type E |
| Weight | 24 kg |
| Material number | 39017187 |








