Product Code: 39018540
| Name | AmaPorter F 502 ND – 20m |
| Component type series | KSB AmaPorter [A] |
| Component size | 502 |
| Mains voltage | 400V |
| Motor current type | Three-phase current |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Float switch | No |
| Length power cable | 20m |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Motor connector plug | Without |
| Weight | 23.4 kg |
| Material number | 39018540 |







