Product Code: 39100440
| Name | AmaPorter F 823 ND |
| Component type series | KSB AmaPorter [A] |
| Component size | 823 |
| Mains voltage | 400V |
| Motor current type | Three-phase current |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Rated motor power P2 | 2.6kW |
| Float switch | No |
| Length power cable | 10m |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Motor connector plug | Without |
| Weight | 66 kg |
| Material number | 39100440 |









