Product Code: 39018469
| Name | AmaPorter SB 545 NE |
| Component type series | KSB AmaPorter [A] |
| Component size | 545 |
| Mains voltage | 230V |
| Motor current type | Single-phase AC |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Rated motor power P2 | 1.1kW |
| Float switch | No |
| Length power cable | 10m |
| Active hydraulic component | Free flow impeller + cutter |
| Motor connector plug | Shockproof plug type E |
| Weight | 28 kg |
| Material number | 39018469 |










