Product Code: 39190460
| Name | Amarex N S 50-220/042YLG-158 230V FM |
| Component size | 50-220 |
| Nominal diameter impeller | 158mm |
| Type of ex. protection | EEx d II |
| Rated frequency | 60Hz |
| Mains voltage | 230V |
| Rated motor power P2 | 3.7kW |
| Flow rate at BEP | 12m3/h |
| Head at BEP | 39.7m |
| Weight | 56 kg |
| Material number | 39190460 |





