Product Code: 39100017
| Name | AMAREX N S50-172/002 ULG-120 |
| Component size | 50-172 |
| Nominal diameter impeller | 120mm |
| Type of ex. protection | without |
| Rated frequency | 50Hz |
| Mains voltage | 400V |
| Rated motor power P2 | 1.3kW |
| Flow rate at BEP | 9.8m3/h |
| Head at BEP | 14.5m |
| Weight | 47 kg |
| Material number | 39100017 |










