Product Code: 39110704
| Name | ARX D080-180/017F4YSG -176 |
| Component size | 80-180 |
| Nominal diameter impeller | 176mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | Ex db IIB |
| Rated motor power P2 | 1.67kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Open radial multi-channel imp |
| Weight | 81 kg |
| Material number | 39110704 |










