Product Code: 39120011
| Name | ARX F050-140/023F2USG -150 |
| Component size | 50-140 |
| Nominal diameter impeller | 150mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | without |
| Rated motor power P2 | 2.35kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Weight | 60 kg |
| Material number | 39120011 |









