Product Code: 39120040
| Name | ARX F050-220/049F2YSG -180 |
| Component size | 50-220 |
| Nominal diameter impeller | 180mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | Ex db IIB |
| Rated motor power P2 | 5.1kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Weight | 89 kg |
| Material number | 39120040 |






