Product Code: 39120057
| Name | ARX F065-150/017F4USG -160 |
| Component size | 65-150 |
| Nominal diameter impeller | 160mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | without |
| Rated motor power P2 | 1.67kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Weight | 67 kg |
| Material number | 39120057 |








