Product Code: 39110631
| Name | ARX F065-150/036F4YSG -170 230/60 |
| Component size | 100-180 |
| Nominal diameter impeller | 170mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | Ex db IIB |
| Rated motor power P2 | 3.6kW |
| Rated frequency Motor | 60Hz |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Weight | 91 kg |
| Material number | 39110631 |







