Product Code: 39120086
| Name | ARX F065-170/040F2YSG -150 |
| Component size | 65-170 |
| Nominal diameter impeller | 150mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | Ex db IIB |
| Rated motor power P2 | 4kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Weight | 72 kg |
| Material number | 39120086 |










