Product Code: 39120112
| Name | ARX F065-230/017F4YSG -180 |
| Component size | 65-230 |
| Nominal diameter impeller | 180mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | Ex db IIB |
| Rated motor power P2 | 1.67kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Weight | 70 kg |
| Material number | 39120112 |








