Product Code: 39110635
| Name | ARX F080-180/065F4YSG -180 230/60 |
| Component size | 80-180 |
| Nominal diameter impeller | 180mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | Ex db IIB |
| Rated motor power P2 | 6.5kW |
| Rated frequency Motor | 60Hz |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Weight | 111 kg |
| Material number | 39110635 |









