Product Code: 39120174
| Name | ARX F080-220/073F2YSG -190 |
| Component size | 80-220 |
| Nominal diameter impeller | 190mm |
| Design concept | G |
| Type of ex. protection | Ex db IIB |
| Rated motor power P2 | 7.3kW |
| Rated frequency Motor | 50Hz |
| Active hydraulic component | Free flow impeller |
| Weight | 102 kg |
| Material number | 39120174 |










