| Product name | CONLIFT1 LS |
| Product No | 98455601 |
| EAN number | 5711495351540 |
| Maximum flow | 0.163 l/s |
| Maximum head | 5.7 m |
| Pump housing | Composite |
| Type of inlet connection | 18-32 |
| Type of outlet connection | 8-10 |
| Maximum liquid temperature | 50 °C |
| Selected liquid temperature | 20 °C |
| Density | 998.2 kg/m³ |
| Min. pH-value | 2.7 |
| Power input P1 | 75 W |
| Mains frequency | 50 Hz |
| Rated voltage | 1 x 230 V |
| Rated current | 0.65 A |
| Enclosure class (IEC 34-5) | IP20 |
| Insulation class (IEC 85) | F |
| Power cable type | H05W-F36 |
| Length of power cable | 1.7 m |
| Power plug | Schuko plug |
| Type of connector | Type F (CEE7/4) |
| Total volume of tank(s) | 2.65 l |
| Net weight | 3.5 kg |
| Gross weight | 4.1 kg |
| Sales region | Europe |
| Environmental approvals | WEEE |
CONLIFT1 LS
Request a quote
Or send us an email to info@waterials.com







