Product Code: 05124951
| Name | ETB 040-025-160-GGSBV10WSECD2HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 40-25-160 |
| Nominal diameter inlet | DN 40 |
| Nominal diameter outlet | DN 25 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 3kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 57.37 kg |
| Material number | 05124951 |








