Product Code: 05125120
| Name | ETB 040-025-160-GGSBV11WSEAV2HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 40-25-160 |
| Nominal diameter inlet | DN 40 |
| Nominal diameter outlet | DN 25 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 0.75kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 39.81 kg |
| Material number | 05125120 |










