Product Code: 05129461
| Name | ETB 040-025-200-GBSBV11WSEDN4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 40-25-200 |
| Nominal diameter inlet | DN 40 |
| Nominal diameter outlet | DN 25 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GB |
| Rated power | 7.5kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 104.39 kg |
| Material number | 05129461 |







