Product Code: 05126175
| Name | ETB 050-032-125-CCSBV11WSECX2HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 50-32-125 |
| Nominal diameter inlet | DN 50 |
| Nominal diameter outlet | DN 32 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 5.5kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 92.72 kg |
| Material number | 05126175 |








