Product Code: 05126021
| Name | ETB 050-032-1601CCSBV10WSEDN2HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 50-32-160.1 |
| Nominal diameter inlet | DN 50 |
| Nominal diameter outlet | DN 32 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 7.5kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 98.88 kg |
| Material number | 05126021 |








