Product Code: 05125675
| Name | ETB 050-032-1601GBSBV11WSEDN2HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 50-32-160.1 |
| Nominal diameter inlet | DN 50 |
| Nominal diameter outlet | DN 32 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GB |
| Rated power | 7.5kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 90.82 kg |
| Material number | 05125675 |










