Product Code: 05131061
| Name | ETB 050-032-200-GGSBV11WSEBI4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 50-32-200 |
| Nominal diameter inlet | DN 50 |
| Nominal diameter outlet | DN 32 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 1.5kW |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 64.98 kg |
| Material number | 05131061 |










