Product Code: 05132059
| Name | ETB 050-032-2001GBSBV11WSEBI4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 50-32-200.1 |
| Nominal diameter inlet | DN 50 |
| Nominal diameter outlet | DN 32 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GB |
| Rated power | 1.5kW |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 65.27 kg |
| Material number | 05132059 |








