Product Code: 05130022
| Name | ETB 065-040-125-CCSBV10WSECD4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-40-125 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 40 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 3kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 65.14 kg |
| Material number | 05130022 |








