Product Code: 05128880
| Name | ETB 065-040-160-GGSBV11WSECM4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-40-160 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 40 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 4kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 70.57 kg |
| Material number | 05128880 |









