Product Code: 05129585
| Name | ETB 065-040-200-GBSBV11WSEDN4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-40-200 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 40 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GB |
| Rated power | 7.5kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 106.91 kg |
| Material number | 05129585 |









