Product Code: 05126835
| Name | ETB 065-040-315-GGSBV11WSFDY4HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-40-315 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 40 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 11kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 165.23 kg |
| Material number | 05126835 |






