Product Code: 05130311
| Name | ETB 065-050-160-CCSBV11WSEEO4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-50-160 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 50 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 18.5kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 181.42 kg |
| Material number | 05130311 |







