Product Code: 05128913
| Name | ETB 065-050-160-GGSBV11WSEDN4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-50-160 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 50 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 7.5kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 99.28 kg |
| Material number | 05128913 |










