Product Code: 05127936
| Name | ETB 065-050-250-CCSBV10WSECD4HHB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-50-250 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 50 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 3kW |
| Efficiency class | IE3 (Premium) |
| Contained control units | without |
| Weight | 90.29 kg |
| Material number | 05127936 |








