Product Code: 05130858
| Name | ETB 065-050-315-GGSBV10WSFCX4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 65-50-315 |
| Nominal diameter inlet | DN 65 |
| Nominal diameter outlet | DN 50 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 5.5kW |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 130.16 kg |
| Material number | 05130858 |










