Product Code: 05131877
| Name | ETB 080-065-200-GBSBV10WSECD4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 80-65-200 |
| Nominal diameter inlet | DN 80 |
| Nominal diameter outlet | DN 65 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GB |
| Rated power | 3kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 83.15 kg |
| Material number | 05131877 |









