Product Code: 05130910
| Name | ETB 080-065-315-GGSBV10WSFCX4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 80-65-315 |
| Nominal diameter inlet | DN 80 |
| Nominal diameter outlet | DN 65 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 5.5kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 133.74 kg |
| Material number | 05130910 |









