Product Code: 05130925
| Name | ETB 100-080-160-GGSBV10WSECX4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 100-80-160 |
| Nominal diameter inlet | DN 100 |
| Nominal diameter outlet | DN 80 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | GG |
| Rated power | 5.5kW |
| Efficiency class | IE4 (Super Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 101.99 kg |
| Material number | 05130925 |









