Product Code: 05132901
| Name | ETB 100-080-200-CCSBV10WSFCD4HAB |
| Component type series | KSB Etabloc [B] |
| Component size | 100-80-200 |
| Nominal diameter inlet | DN 100 |
| Nominal diameter outlet | DN 80 |
| Motor current type | Three-phase current |
| Mains voltage | 400V |
| Design concept | CC |
| Rated power | 3kW |
| Efficiency class | IE5 (Ultra Premium) |
| Contained control units | KSB PumpDrive2 [A] |
| Weight | 99.13 kg |
| Material number | 05132901 |








